Klientų aptarnavimo centras

Darbo laikas

PATKPn

7:00 - 18:00

7:00 - 17:00

Kasos darbo laikas

PATKPn

7:00-11:00, 11:48-16:00

7:00-11:00, 11:48-15:00

Klaipėda

Avarinė tarnyba

Gargždai

Skubi pagalba

Šilutės pl. 26

(8 46) 410 869

 

P.Cvirkos g.15

(8 46) 473 154

Klaipėdos energija : Naujienos

Naujienos

Klaipėdoje – šilumos pigimo rekordas
2015-05-14 21:36:06

Klaipėdiečiai artimiausiomis dienomis sulauks paskutinių sąskaitų už patalpų šildymą šį sezoną. Jos bus mažesnės nei ankstesnį mėnesį. Pabrėžiama, kad šis šildymo sezonas buvo pigiausias pastaraisiais metais, o nuo gegužės įsigaliojusi šilumos kaina tapo rekordiškai maža.

Įtakos turėjo konkurencija

Sąskaitos už šildymą klaipėdiečius paprastai pasiekia mėnesio viduryje. Mokėti už šią paslaugą, suteiktą balandį, reikės mažiau nei už kovą.

Viena iš priežasčių – trumpesnis šildymo laikotarpis. Šildymo sezonas uostamiestyje baigtas balandžio 24-ąją. Įtakos mažesnėms sąskaitoms turėjo ir pigesnė šiluma. Balandį jos kaina, lyginant su kovu, buvo mažesnė 14 proc.

Įmonės „Klaipėdos energija“ finansų direktorius Kęstutis Jonkus pabrėžė, kad pasibaigęs šildymo sezonas buvo pats pigiausias pastaraisiais metais.

Per metus centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje vidutiniškai sumažėjo 11 proc., o Klaipėdoje – 19 proc.

Pasak K.Jonkaus, tam įtakos turėjo ne tik beveik penktadaliu sumažėjusi gamtinių dujų kaina, bet ir aršesnė konkurencija tarp nepriklausomų šilumos gamintojų.

Be to, įmonė „Klaipėdos energija“ pati pradėjo gaminti dalį šilumos naudodama biokurą.

„Praėjusių metų pabaigoje pradėjo veikti biokuro katilas. Tai atpigino šilumą apie 10 proc. Mažesnėms sąskaitoms įtakos turėjo ir šilta žiema“, – komentavo direktorius.

Kaina sumažėjo penktadaliu

Nuo gegužės klaipėdiečiai už šilumą mokės dar mažiau. Ji atpigo beveik 23 proc. – 1,24 euro cento už kilovatvalandę ir siekia 4,20 už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Tad klaipėdiečiai pigiau mokės už šilumą karštam vandeniui paruošti, temperatūros palaikymą.

Pasak K.Jonkaus, pagrindinė to priežastis beveik 45 proc. sumažėjusi šilumos, kuri perkama iš nepriklausomų gamintojų, kaina.

Dabar pagrindinai energija superkama iš atliekomis kūrenamos termofikacinės jėgainės „Fortum Klaipėda“. Jos kaina rekordiškai maža ir siekia 1,12 euro cento už kilovatvalandę.

„Tai mažiausia šilumos kaina, kurią pasiūlė „Fortum Klaipėda“ per savo gyvavimo istoriją“, – pabrėžė direktorius.

13 proc. klaipėdiečiams, kurių šios paslaugos teikėja yra įmonė „Klaipėdos energija“, atpigo ir karštas vanduo. Jo kaina siekia 4,62 euro už kubinį metrą.

Nekils iki kito sezono

Nuo gegužės Klaipėdoje įsigaliojusi šilumos kaina yra mažiausia tarp šalies didžiųjų miestų. Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ji kainuoja daugiau.

„Gegužę centralizuotai tiekiama šiluma šalyje atpigo vidutiniškai 1 proc. Klaipėdoje jos kaina mažėjo sparčiausiai – beveik 23 proc.“, – atkreipė dėmesį direktorius.

Prognozuojama, kad vasaros sezono metu šilumos kaina uostamiestyje neturėtų didėti. Tokia ji turėtų išsilaikyti iki šildymo sezono pradžios.

„Vasarą šilumos kainas riboja konkurencija. Manome, kad jos nekils. Šildymo sezono metu jos gali truputį didėti. Viskas priklauso nuo nepriklausomų šilumos gamintų“, – pabrėžė direktorius.

Nuo pasibaigusio šildymo sezono pradžios – lapkričio – iki jo pabaigos – gegužės – centralizuotai tiekiama šiluma uostamiestyje atpigo 33 proc.

 

www.kl.lt