95 metai šilumos: „Klaipėdos energija” – tradicijų ir inovacijų sintezė

95 metai šilumos: „Klaipėdos energija” – tradicijų ir inovacijų sintezė

95-uosius veiklos metus skaičiuojanti AB „Klaipėdos energija” yra pavyzdys, kaip sėkmingai gali derėti tradicijos ir inovacijos. Beveik šimtmetį bendrovė ne tik puoselėja ilgametes energetikos tradicijas, bet ir nuolat žengia koja kojon su naujausiomis technologijomis, užtikrindama patikimą, nepertraukiamą ir efektyvų šilumos tiekimą vartotojams.

Pagrindinė šilumos tiekėja Klaipėdos ir Gargždų gyventojams „Klaipėdos energija“ svarią 95 metų Klaipėdos viešosios šiluminės elektrinės įkūrimo sukaktį mini birželio 17-ąją. Specialiai šiai progai organizuotame renginyje svarbiausiu akcentu tapo ilgametė bendrovės istorija bei padėkų ceremonija ilgiausiai dirbantiems darbuotojams.

„Klaipėdos energiją“ ir jos darbuotojus pasveikinti atvyko Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus, vaizdo sveikinimus siuntė Lietuvos Respublikos energetikos ministras Dainius Kreivys bei Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Valdas Lukoševičius.

„95 metai – tai ne tik turtinga bendrovės istorija, bet ir tvirto patirties, nuolatinio augimo ir tobulėjimo liudijimas. Mes pažymime ne tik įspūdingą jubiliejų, bet ir reikšmingą žingsnį Klaipėdos miesto ir visos Lietuvos energetikos sektoriaus istorijoje“, – teigė bendrovės generalinis direktorius Rolandas Baltuonis.

Istorinė transformacija: nuo elektrinės iki šilumos tinklų

AB „Klaipėdos energija“ yra viena seniausių Lietuvos energetikos įmonių, išaugusi iš 1929 m. pastatytos anglimis kūrenamos elektrinės ant Danės upės kranto. Smarkiai nukentėjusi Antrojo pasaulinio karo metais ir atstatyta pokaryje, ilgus metus Klaipėdos elektrinė buvo pagrindinė elektros tiekėja Vakarų Lietuvoje. 1959 m. Klaipėdą sujungus su bendra Lietuvos energetikos sistema, pagrindiniu įmonės uždaviniu tapo centralizuotos šilumos tiekimas pramonei bei gyvenamiesiems namams. Augant miestui ir jo energetiniams poreikiams, uostamiestyje buvo pastatytos dar kelios katilinės, visi šilumos gamintojai sujungti magistraliniais tinklais.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, reformuojant visą Lietuvos energetikos sistemą, Klaipėdoje buvo įkurta specialiosios paskirties AB „Klaipėdos energija“ – regioninė įmonė, aptarnavusi visą Žemaitiją, išskyrus Skuodą ir Telšius. Nuo 1998 m. bendrovė šiluma aprūpina tik Klaipėdos bei Gargždų miestų gyventojus.

Gamindama ir parduodama šilumos energiją termofikaciniu vandeniu ir garu, šiandien bendrovė jau yra tapusi patikimu tiekėju daugiau nei 76 tūkst. vartotojų Klaipėdos ir Gargždų miestuose. „Klaipėdos energija“ taip pat teikia karšto vandens tiekimo paslaugą 540 vartotojų.

Būdama atsakinga aplinkos apsaugos srityje, bendrovė taupiai naudoja gamtos išteklius, diegia mažiau taršius aplinkai technologinius sprendimus, vadovaujasi aplinkos apsaugą reglamentuojančiais teisės aktais ir taiko prevencines priemones, mažinančias neigiamą įtaką aplinkai.

Darbuotojai – užkulisiuose slypinti jėga

Patikimo ir konkurencingo darbdavio vardą rinkoje įgijusi „Klaipėdos energija“ kultūrą orientuoja į žmogiškąsias vertybes. Bendrovė kuria teigiamą darbinę atmosferą, skatina darbuotojų įsitraukimą, užtikrina tarpusavio pagarbą bei pagalbą.

Motyvuoti ir laimingi darbuotojai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis sėkmingą bendrovės veiklą, todėl yra kuriama aplinka, kurioje kiekvienas gali atskleisti savo potencialą, jaustis vertinamas, palaikomas ir svarbia bendrovės dalis.

Todėl 95-mečio renginyje nuspręsta ypatingą dėmesį skirti pagerbti 40 ir daugiau metų bendrovėje dirbančius 9 darbuotojus, kurių atsidavimas, profesionalumas ir nepailstamas darbas yra įkvepiantis pavyzdys.

Šiuo metu „Klaipėdos energijoje“ dirba 260 darbuotojų, iš kurių 107 bendrovėje dirbantys mažiau nei 10 metų, 54 dirbantys 11–20 metų, 56 dirbantys 21–30 metų, 33 dirbantys 31–39 metus ir 9 darbuotojai bendrovėje dirbantys daugiau nei 40 metų.

„Klaipėdos energija“ turtingą istoriją ir tvarią bei patikimą energetikos infrastruktūrą sukūrė klientų, partnerių pasitikėjimo bei pagrindinės bendrovės stiprybės – darbuotojų profesionalumo ir atsidavimo dėka. Ypač reikšmingas darbuotojų indėlis į įmonės sėkmę. Būtent jų profesionalumas, atsidavimas ir kruopštus darbas leidžia mums užtikrinti patikimą šilumos energijos tiekimą Klaipėdos ir Gargždų miestams“, – reziumavo R. Baltuonis.