AB „Klaipėdos energija“ jaunimui pristatė ekologiškos energijos kryptis

AB „Klaipėdos energija“ jaunimui pristatė ekologiškos energijos kryptis

Gegužės 26, 27, 28 dienomis Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo prieigose vyksta renginių ciklas Tvarios ateities kūrėjų laboratorija „14 m3 2050 Baltijos. Distopija ar realybė?“

Renginyje dalyvauja net 16 Klaipėdos miesto įmonių, verslo organizacijų, kurios dalinasi savo patirtimi, taikant gamtą tausojančias technologijas, įrenginius, darbo priemones.

Šis renginys – sudėtinė projekto „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ dalis, todėl į jį įsitraukė ir 16 Klaipėdos mokyklų, kurių moksleiviai apsilankydami Jūrų muziejuje bei virtualiu būdu dalyvavo ekoforumuose, stebėjo tiesiogines renginio transliacijas socialinių tinklų kanaluose.

Į renginį atgabenusi net šildymo trasos fragmentą ir ekspozicijoje pristačiusi centralizuotai šilumos gamybai tinkamo kuro pavyzdžius, bendrovė pristatė, kokių veiksmų energetikai imasi jau dabar, kad šildymo sektoriuje būtų mažinama klimato kaita. Pasitelkiamos technologijos, susijusios su šilumos gamyba be atviros liepsnos, naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai – jau dabar 90 proc. šilumos Klaipėdoje pagaminama iš atsinaujinančių išteklių.

Bendrovės atstovas Julius Kasnauskas, Gamybos ir aplinkosaugos skyriaus viršininko pavaduotojas, pasakojo lankytojams, kaip šiluma buvo gaminama anksčiau ir kaip bus gaminama ateityje, kai šiandienos jaunimas baigs mokytis ir taps centralizuotos šilumos vartotojais.

 „Kaip paaiškėjo iš gyvų pokalbių, jaunimo žinios apie šilumos gamybą yra gana fragmentiškos. Pakviesti atspėti, koks yra mūsų bendrovės pagrindinis kuras, daugelis nurodė dyzeliną, nors bendrovėje jo sunaudojama labai mažai, iki 1 procento. Tačiau išties sveikintina, kad ir karantino metu vyksta jaunimo edukacija, nes galimybė vizualiai pateikti informaciją ir didelei auditorijai paaiškinti mūsų veiklos aspektus, pristatyti sprendimus, mažinančius šiltnamio efektą bei ekologiškos energijos gamybos kryptis, išties pasitaiko nedažnai“ – sakė Julius Kasnauskas.