Aplinkos ministras pažadėjo iš dalies finansuoti „Geotermos“ veiklos atgaivinimą

Aplinkos ministras pažadėjo iš dalies finansuoti „Geotermos“ veiklos atgaivinimą

Vasario pradžioje vykusiame Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko susitikime su aplinkos ministru Simonu Gentvilu ir viceministrais Raminta Radavičiene bei Danu Augučiu buvo aptarti aktualūs miestui klausimai. Miesto vadovas pasidžiaugė geranorišku Aplinkos ministerijos vadovų nusiteikimu, sprendžiant klausimus, kurie jei ne dabar, tai artimiausioje perspektyvoje vienaip ar kitaip bus svarbūs visiems klaipėdiečiams.

„Labai rimta ir išsami diskusija buvo apie „Geotermos“ situaciją, apie pasirengimą visos jos infrastruktūros gerinimui. Šioje vietoje girdime labai geranorišką Aplinkos ministerijos požiūrį“, – patvirtino meras. Tikimasi, kad netrukus bus priimti sprendimai, kurie leis atgaivinti nuo 2017 m. neveikiančią geoterminę jėgainę.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba praėjusių metų vasarį pritarė sprendimui perimti bankrutavusios ir likviduojamos bendrovės „Geoterma“ turtą.

Susitikime dalyvavęs AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius Antanas Katinas informavo ministrą ir miesto vadovą, kad bendrovė jau apžiūrėjo ir įvertino perimamus „Geotermos“ energijos gamybos įrenginius. Energetikų teigimu, akumuliacinė talpa ir dujiniai katilai yra geros būklės, tuo tarpu gręžiniai, iš kurių galima imti gelmėse esantį 38 laipsnių karštą vandenį ir jį panaudoti miesto šildymui ar rekreacinėms reikmėms, reikalauja technologinio atnaujinimo. Todėl bendrovė kreipėsi į Lietuvos ir ES institucijas ieškodama finansavimo šaltinių žaliosios energijos gamybos atnaujinimui. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas žadėjo rasti net iki 50 proc. finansavimo „Geotermos“ atgaivinimo projektui iš ministerijos kuruojamų institucijų fondų.

Jau dabar virš 70 proc. AB „Klaipėdos energija“ realizuojamos šilumos pagaminama iš atsinaujinančio kuro. Atnaujinus „Geotermos“ įrenginius Klaipėdoje atsirastų galimybė centralizuotos šilumos tiekime priartėti prie 100 proc. žaliojo kuro.

Paruošta pagal https://www.klaipeda.lt informaciją