Balandį Klaipėdoje – ženklus šilumos pigimas

Balandį Klaipėdoje – ženklus šilumos pigimas

Centralizuotai tiekiamos šilumos kaina, lyginant su kovu, balandį AB „Klaipėdos energija“ klientams mažės 15,5 proc. ir kainuos 6,15 cento už kilovatvalandę (ct/kWh). Tarp didžiųjų šalies šilumos tiekėjų, tai antra mažiausia kaina, nusileidžianti tik Kaunui. Daugiausia iš Lietuvos didmiesčių už šilumą tenka mokėti vilniečiams. Balandį sostinės vartotojams šiluma kainuos  9,69 ct/kWh, arba 57 proc. brangiau nei klaipėdiečiams.

Klaipėdoje visą 2021-2022 m. šildymo sezoną šilumos kaina išlieka mažesnė už Lietuvos vidurkį: tarp 49 šilumos tiekėjų AB „Klaipėdos energija“ pagal šilumos pigumą kovo mėnesį buvo 13. Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje kovo mėnesį siekė 8,28 ct/kWh (be PVM), tuo tarpu Klaipėdoje kovą šiluma kainavo 12 proc. pigiau nei šalies vidurkis (7,28 ct/kWh be PVM).

Dar viena gera žinia, jog gyventojams mažės ir šių metų sausį bei vasarį patirtos šildymo išlaidos. LR Seimas palengvino PVM mokestinę naštą ir praėjusių mėnesių sąskaitos bus sumažintos 9 procentais. Taip pat ir kovo bei balandžio mokėjimuose gyventojų centralizuotam šildymui PVM mokestis nebus taikomas.

Per paskutiniuosius penkerius metus šildymo sezonas Klaipėdoje 2017 ir 2021 m. buvo baigtas gegužės pradžioje, tačiau dažniausiai centralizuotas šildymas išjungiamas balandžio paskutinį dešimtadienį. Beje, gyventojai patys gali nuspręsti, kada pradėti ar pabaigti šildymo sezoną, tam pakanka daugiau nei pusės namo savininkų sprendimo.