Daugiabučių renovacijos iššūkiai aptarti susitikime su administratoriais

Daugiabučių renovacijos iššūkiai aptarti susitikime su administratoriais

Siekiant aptarti daugiabučių renovacijos iššūkius ir būdus jiems įveikti Aplinkos projektų valdymo agentūra kartu su Aplinkos ministerija surengė konferenciją „Daugiabučių modernizavimas: iššūkiai ir ateities perspektyvos“, į kurią susirinko daugiabučių renovaciją administruojančių įmonių atstovai  bei kiti renovacijos proceso dalyviai.

Pagrindinis konferencijos tikslas buvo apžvelgti šiandienos daugiabučių renovacijos tendencijas bei kartu su administratoriais „išsigryninti“ esmines problemas ir galimus kelius joms spręsti.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas savo pranešime pristatė įgyvendintus pokyčius (procesų skaitmenizavimas, padidinti įkainiai už projektavimo ir administravimo paslaugas, procedūrų trumpinimas, kompetencijų didinimas, etc.) leidžiančius jau šiandien optimizuoti daugiabučių renovacijos procesus. Kalbėdamas apie artimiausius darbus, ministras akcentavo pastangas didinant rangovų skaičių CPO LT kataloge, taip pat kuriant naują renovacijos modelį bei naujus daugiabučių renovacijos finansavimo instrumentus.

Detalią informaciją apie įgyvendinamus projektus, paskutinio kvietimo rezultatus, projektų įgyvendinimo eigą atskirose šalies savivaldybėse bei pagrindinius renovaciją ribojančius faktorius apžvelgė Aplinkos projektų valdymo agentūros direktorius Vytautas Vrubliauskas.

Konferencijoje dalyvavusi CPO LT direktorė Neringa Andrijauskienė pristatė pokyčius rangos darbų pirkimų moduliuose, pateikė naujausią statistiką apie sudarytas rangos darbų sutartis bei įvardijo galimas priežastis, kodėl tiekėjai nedalyvauja daugiabučių renovacijos pirkimuose.

Į klausimą „Kaip statybų sektoriaus pokyčiai įtakos daugiabučių renovacijos rinką?“ išsamiai atsakė Statybų sektoriaus vystymo agentūros direktorius Aidas Vaičiulis, o renovacijos sėkmės istorijomis pasidalijo Klaipėdos daugiabučių namų renovaciją administruojančios įmonės direktorė Rasa Rimaitė,

Taip pat šioje konferencijoje buvo apdovanoti „Metų renovacijos projekto“ nugalėtojai, kuriais šiemet išrinkti net du Klaipėdos daugiabučiai namai – Vingio g. 35 ir Veterinarijos g. 29.

2022 m. birželio 7 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros pranešimas.