Dėl prisijungimo prie centralizuotų šilumos tinklų

Dėl prisijungimo prie centralizuotų šilumos tinklų

AB „Klaipėdos energija“ siekdama mažinti šilumos energijos kainas, planuoja investicijas senų šilumos trasų atnaujinimui ir naujų tiesimui, todėl raginame Klaipėdos ir Gargždų miestų daugiabučių ir individualių namų gyventojus teikti paraiškas prisijungti prie centralizuotų šilumos tiekimo tinklų.

„Bendrovė apie 90 procentų šilumos gamina iš atsinaujinančių energijos išteklių. Mūsų šilumos gamybos ir tiekimo procesas laikomas ne tik vienu iš mažiausiai aplinką teršiančių energijos gamybos procesų, bet ir tiekiama šiluma pripažįstama atitinkanti A++ energinio naudingumo klasės pastatų reikalavimus, o energetinės krizės akivaizdoje parodėme, kad galime išlaikyti ne tik konkurencingas, bet vienas žemiausių kainų Lietuvoje“, – teigia dr. Ignas Mikalauskas, AB „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo centro vadovas.

2022 metais prie Bendrovės aptarnaujamų centralizuoto šildymo tinklų prisijungė 29 nauji vartotojai, o dar 39 vartotojams buvo išduotos techninės sąlygos prisijungimui, kas siekia rekordinį 18,0604 MW galios planuojamą naują metinį poreikį.

Pasak „Klaipėdos energijos“ atstovo, taip yra dėl bent kelių priežasčių. Centralizuoto šildymo kainos išliko ganėtinai stabilios, lyginant su kitomis kuro rūšimis, nebuvo didelių momentinių svyravimų kaip pvz. dujų ar elektros rinkoje. Papildomą efektą sudarė ir nulinis PVM tarifas buitiniams vartotojams bei Valstybės teikiamų kompensacijų gausa.

Dėl prisijungimo, teikti paraiškas galima ir internetu. Pastato savininkas (statytojas, užsakovas) arba jo įgaliotas asmuo, turi užpildyti elektroninę paraišką per klientų savitarnos svetainę: nuoroda (informacija dėl paraiškos pildymo).

Papildoma informacija dėl prisijungimo prie šilumos perdavimo tinklų teikiama telefonais: +370 699 85 180, +370 678 72 971.