Energetikų dieną meras pagerbė Gargždų šilumininkus

Energetikų dieną meras pagerbė Gargždų šilumininkus

Lietuvos energetikų dienos išvakarėse Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas apsilankė AB „Klaipėdos energija“ Gargždų padalinyje ir su profesine švente pasveikino bendrovės darbuotojus bei įteikė padėkas.

„Mero pareigose jau dveji metai ir nė karto su jumis neteko susitikti. Priežastis paprasta – šilumos ūkis miestui nekelia jokių rūpesčių. Viskas atliekama tinkamai ir profesionaliai“, – sakė meras Bronius Markauskas.

Dviem Gargždų šilumos tinklų katilinės operatoriams Stanislovui Lidžiui ir Romui Radavičiui bei suvirintojui Albinui Burniauskui meras įteikė padėkas už gerą ir nuoširdų darbą, o energetikai merui aprodė savo ūkį – šilumą gaminančius dujinius ir biokuro katilus, šilumos gamybos ir tiekimo valdymo įrangą.

Energetikos sritis nesvetima ir Klaipėdos rajono merui. Jis, kaip ir svečią lydėjęs AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius Antanas Katinas, yra baigę tą pačią mokymo įstaigą – Kauno technologijos universitetą (anksčiau Kauno politechnikos institutas), o Bronius Markauskas pagal išsilavinimą yra energetikas – inžinierius elektrikas.

„Gargždų mieste turime 4 katilines. Didžiąją dalį šilumos miestui gaminame degindami biokurą pagrindinėje katilinėje J. Janonio gatvėje. O centralizuotą šilumą tiekiame mokykloms, darželiams, daugiabučiams namams, naujiesiems prekybos centrams ir taip pat ir savivaldybės administracijos pastatui“, – pasakojo Antanas Katinas.

Meras B. Markauskas pasitikslino, ar Gargžduose numatoma centralizuotų šilumos tinklų plėtra, nes tai susiję su laikinais nepatogumais gyventojams. Energetikai patvirtino, jog turi planų tiesti naujus vamzdynus, bet konkrečios darbų datos dar nežinomos.

„Gargžduose esame atnaujinę, pakeitę naujais apie 90 proc. savo magistralinių vamzdynų, tad šioje srityje didesnių investicijų ir darbų artimiausiu metų nenumatome. Bet jeigu Gargžduose bus vystomi daugiabučių ar sublokuotų namų kvartalai, neišvengiamai siūlysime savo paslaugas, tiesime trasas, nes esame konkurencingi ne tik pagaminamos šilumos kainomis, bet savo paslauga atitinkame ir aukščiausius energetinės  A++ klasės pastatams keliamus reikalavimus – 70 proc. šilumos pagaminame iš atsinaujinančių šaltinių“, – sakė A. Katinas.

AB „Klaipėdos energija“ Gargždų padalinyje dirba apie 20 darbuotojų, dauguma iš jų gargždiškiai. Dar keliasdešimt Klaipėdos rajono gyventojų dirba didžiausios Vakarų Lietuvoje energetikos bendrovės padaliniuose Klaipėdoje.