Gruodžio mėn. šildymo sąskaitos Klaipėdoje – vienos mažiausių Lietuvoje

Gruodžio mėn. šildymo sąskaitos Klaipėdoje – vienos mažiausių Lietuvoje

Klaipėdos energija klientams jau paruošė sąskaitas už gruodžio mėnesio šilumos energiją, o besinaudojantys e-paslaugų puslapiu, pranešimą apie suformuotą sąskaitą gavo į savo el. paštą. Sąskaitų dydžiams didžiausią įtaką turėjo klimatinės sąlygos ir vartojimo ypatumai.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) duomenimis 2022 m. gruodžio mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 9,50 ct/kWh. Palyginus su lapkričio mėn., kilovatvalandės kaina mažėja 2,26 proc.​​ Klaipėdoje šilumos kaina gruodį yra 8,87 ct/kWh arba 7,1% mažesnė už Lietuvos vidurkį. Tai yra trečia pagal pigumą šilumos kaina tarp didžiųjų miestų ir šešta pagal pigumą Lietuvos mastu.

Palyginant 2021 m. ir 2022 m. gruodžio mėn. šilumos energijos suvartojimą, šiais metais Klaipėdoje buvo suvartota apie 5 GWh mažiau šilumos energijos, kas sudaro apie 4,36%. Mažesnį šilumos energijos vartojimą lėmė ne tik šiltesnis gruodis, bet ir pasikeitę vartojimo ypatumai. Energetinės krizės akivaizdoje, Klaipėdos energijos iniciatyva, bendradarbiaujant su daugiabučių gyvenamųjų namų bendrojo naudojimo objektų administratoriais, buvo modernizuotas ne vienas šilumos punktas, atnaujinta vidaus šildymo sistema, kas jau dabar lėmė ženklius energijos sutaupymus.

Pateikiami 5 būdai, kaip taupyti šilumos energiją:

  1. Izoliacija: įsitikinkite, kad jūsų pastatas yra tinkamai izoliuotas. Tai gali padėti sumažinti šilumos nuostolius per sienas, stogą ir grindis, o tai gali padėti išlaikyti pastatą šiltą ir sumažinti jo šildymui reikalingos energijos kiekį.
  2. Apsauga nuo oro: kitas svarbus energijos taupymo būdas yra užtikrinti, kad jūsų pastatas būtų tinkamai apsaugotas nuo oro sąlygų. Tai gali padėti išvengti skersvėjų ir išlaikyti šiltą orą pastato viduje.
  3. Energiją taupantys langai: jei jūsų pastato langai yra seni, apsvarstykite galimybę juos atnaujinti į energiją taupančius langus. Tai gali padėti sumažinti šilumos nuostolius ir išlaikyti pastatą šiltą.
  4. Išmanieji termostatai: kiekviename bute įrengus išmaniuosius termostatus ir suteikiant gyventojams galimybę reguliuoti temperatūrą, galima sutaupyti energijos ir išlaidų, nes nešildysite nenaudojamų patalpų.
  5. Reguliari priežiūra: reguliari šildymo sistemos priežiūra gali padėti užtikrinti, kad ji veiktų kuo efektyviau. Tai gali apimti sistemos valymą ir reguliavimą, taip pat prireikus dalių keitimą.

„Galiausiai efektyviausias energijos taupymo būdas priklausys nuo konkrečių jūsų pastato savybių, todėl gali būti naudinga pasikonsultuoti su profesionaliu energijos auditoriumi arba ŠVOK ekspertu, kad gautumėte išsamesnę jūsų pastato analizę ir rekomendaciją“,- teigia Bendrovės klientų aptarnavimo centro vadovas dr. Ignas Mikalauskas.