Ir toliau prausimės pigiau nei pernai

Ir toliau prausimės pigiau nei pernai

Nuo liepos 1 d. įsigaliojanti nauja centralizuotai uostamiesčiui ir Gargždams tiekiamos šilumos kaina ir vėl bus gerokai mažesnė nei tokiu pačiu metu pernai.

2018-ųjų liepą už šilumą, sunaudotą gyvatukui ir vandeniui pašildyti, teko mokėti 3,87 ct/kWh be PVM, o dabar AB „Klaipėdos energija” valdybos nustatytas tarifas siekia 3,08 ct/kWh – yra 20,4 proc. mažesnis.

Lyginant su šių metų birželiu tarifas irgi sumažėjo, tačiau tik simboliškai – 0,01 cento.

Pigiausią šilumos energiją liepos mėnesiui pasisiūlė tiekti UAB „Fortum Klaipėda” – bendrovė ją įkainojo 0,44 ct/kWh.  Tačiau iki liepos 10 d. ji šilumos netieks, nes iki tol vyksta šios atliekų deginimo jėgainės planinis remontas, kartu yra rekonstruojama ir šilumos trasa, esanti Statybininkų prospekte.

Iki minėtosios datos šilumos energija bus superkama iš „Miesto energijos” (0,47 ct/kWh), AB „Klaipėdos baldai” (0,48 ct/kWh), AB „Klaipėdos mediena” (0,49 ct/kWh) ir UAB „Pramonės energija” (2,48 ct/kWh).  O nuo liepos 10 d. sugrįžus į rikiuotę „Fortum Klaipėda” ji taps vieninteliu šilumos tiekėju.

Pastaroji bendrovė šilumos energiją šią liepą parduos net 65 proc. pigiau nei pernai tuo pačiu metu (1,26 ct/kWh).  Abi medienos pramonės įmonės savo šilumą parduoda apie trečdaliu pigiau, o „Pramonės energija” smarkiai išsiskiria iš šio konteksto, nes šilumą pabrangino net tris kartus. Tiesa, iš jos bus nupirkta tik apie trečdalis pasiūlyto kiekio, kuris sudarys apie 17,5 proc. planuojamo viso poreikio.

Paruošta pagal www.atviraklaipeda.lt