Klaipėdoje baigiamas rekordinis šildymo sezonas

Klaipėdoje baigiamas rekordinis šildymo sezonas

Niūrios prognozės, kad klaipėdiečiams teks šildytis vos ne iki vasaros, nepasitvirtino. Reikiama oro temperatūra pasiekta anksčiau. Šildymo sezonas uostamiestyje oficialiai baigiamas gegužės 5-ąją, penktadienį.

Nebešildys ir darželių

Oficiali šildymo sezono pabaiga pagal reikalavimus turi būti skelbiama, kai tris paras iš eilės vidutinės oro temperatūros yra 10 ir daugiau laipsnių šilumos.

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda tvirtino, kad uostamiestyje reikalavimai beveik išpildyti.

Antradienį vidutinė paros temperatūra buvo 9,9 laipsnio šilumos. Trečiadienį ji perkopė nustatytą ribą ir siekė 10,4 laipsnius aukščiau nulio. Neabejota, kad 10 laipsnių viršys ir ketvirtadienio vidutinė paros temperatūra.

„Įvertinę temperatūrą, apsisprendėme skelbti šildymo sezono pabaigą. Panašūs orai turėtų vyrauti ir savaitgalį. Išankstinės meteorologų prognozės laisvadieniams pasikeitė – kiek atvėsti turėtų kitą savaitę. Gal ir bus viena kita para, kai vidutinė oro temperatūra nesieks 10 laipsnių šilumos, bet, tikimės, tai daug rūpesčių nesukels“, – komentavo direktorius.

L.Dūda teigė, kad šiluma nuo penktadienio bus išjungta ir visose švietimo įstaigose. Vaikų lopšeliai-darželiai nebus išskirti.

„Įsakymas turėtų būti aktualus tik savivaldybės įstaigoms. Dyventojai patys gali spręsti, kada išjungti šilumą daugiabučiame name. Jei kažkam per šalta, daugumos (50 proc.+1) sprendimu galima pratęsti šildymo sezoną gyvenamajame pastate“, – priminė vadovas.

Sulaukta gyventojų prašymų

Šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai šildymą mieste privalo išjungti per dvi dienas, tačiau dažniausiai šie darbai atliekami per vieną.

„Paimsime ir atjungsime. Visada spėjame per vieną dieną. Mes – kaip kareiviai. Yra įsakymas ir turi būti padaryta“, – tvirtino šildymo ir karšto vandens sistemas dalyje uostamiesčio daugiabučių namų prižiūrinčios įmonės „Lamberta“ direktorius Jonas Kondratas.

Vadovas atkreipė dėmesį, kad išjungti šildymą mieste yra kur kas paprasčiau nei įjungti.

„Kai prasideda šildymo sezonas, reikia nuorinti sistemas. Būtent tai sukelia keblumų ir reikia laiko – iš karto visko atlikti nepavyksta. Dėl to būna labai nepalanku, kai šildymo sezono pradžia paskelbiama penktadienį“, – komentavo vadovas.

Patys gyventojai jau pradėjo reikšti nuomonę, kad metas baigti šildymo sezoną. Tokių prašymų sulaukė ir savivaldybė, ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

„Žmonės pradėjo atakuoti šią savaitę, kai atšilo. Gyventojai ne reikalauja, kad būtų išjungta šiluma, o klausia, kada tai bus padaryta. Šis šildymo sezonas užsitęsė, tad tokie klausimai yra natūralūs. Visiems ta šiluma brangi“, – atkreipė dėmesį vadovas.

Pasak J.Kondrato, ramiausiai jaučiasi visiškai renovuotų daugiabučių namų gyventojai. Pavasarį jie sutaupo daugiausia pinigų.

„Senuose, neatnaujintuose daugiabučiuose namuose prašoma prisukti šilumą, bet to padaryti nebeįmanoma. Nebent visiškai išjungti, tačiau be įsakymo negalime“, – tvirtino vadovas.

Teks verstis be karšto vandens

Po rekordinio šildymo sezono pabaigos dalies gyventojų laukia kitas išbandymas – kelios dienos be karšto vandens. Pirmadienį šiaurinėje miesto pusėje, nuo Kauno gatvės, prasidės šilumos trasų patikrinimų padidintu slėgiu savaitė.

Šilumininkai tikėjosi, kad šildymo sezonas bus baigtas iki numatytos bandymų datos ir jų nereikės nukelti. Viltys pasiteisino ir šilumos trasų patikrinimai padidintu slėgiu startuos, kaip numatyta.

Prasidėjus hidraulinių bandymų savaitei, paprastai pirmadienio rytą gyventojai dar gali pasidžiaugti karštu vandeniu. Ši diena skirta sistemoms užaklinti.

Antradienį ir trečiadienį numatyti patys šilumos trasų bandymai. Tradiciškai jie atliekami per pirmąją dieną. Bandymų metu išryškėja silpniausios vamzdynų vietos, organizuojami ir remonto darbai.

Jei šie užsitęsia, šilumininkai stengiasi, kad be karšto vandens būtų kuo mažiau vartotojų.

Pagal planą, karštas vanduo vartotojus pasieks penktadienį ar šeštadienį, tačiau paprastai tai nutinka po pietų. Reikia laiko, kol užpildomos sistemos, ir vartotojus pasiekia šiluma.

Gyventojus, kurių pastatams dėl defektų šilumos trasose nebus atnaujintas šilumos tiekimas ilgesnį laiką, ketinama informuoti papildomai.

Hidraulinių bandymų metu rekomenduojama užsukti buto įvadinį karšto vandens ventilį, kad už šaltą vandenį nereikėtų mokėti kaip už karštą.

Pietinėje miesto dalyje nuo Kauno gatvės hidrauliniai bandymui vyks birželio 5–9 d.

Specialistai pabrėžė, kad be hidraulinių bandymų verstos neįmanoma. Neatlikus patikrinimų, didelių rūpesčių gali kilti žiemą.

Klaipėdoje šildymo sezonai baigti

2001 m. – balandžio 24 d.

2002 m. – balandžio 12 d.

2003 m. – balandžio 18 d.

2004 m. – balandžio 19 d.

2005 m. – balandžio 18 d.

2006 m. – balandžio 25 d.

2007 m. – balandžio 16 d.

2008 m. – balandžio 24 d.

2009 m. – balandžio 14 d.

2010 m. – balandžio 26 d.

2011 m. – balandžio 21 d.

2012 m. – balandžio 20 d.

2013 m. – balandžio 22 d.

2014 m. – balandžio 18 d.

2015 m. – balandžio 24 d.

2016 m. – balandžio 14 d.

2017 m. – gegužės 5 d.

www.kl.lt