Klaipėdos energetikai renovuoja šilumos trasas: teks pakentėti be karšto vandens

Klaipėdos energetikai renovuoja šilumos trasas: teks pakentėti be karšto vandens

Šiemet neįprastai ilgai – iki liepos 7 dienos – Klaipėdoje vykdomi hidrauliniai bandymai. Tiesa, gyventojų jie itin neapsunkina, nes, skirtingai nuo ankstesnių metų, kai be karšto vandens turėdavo verstis 4-5 dienas, dabar šis laikas sutrumpėjo iki 1-2 parų.

Visgi ir ne hidraulinių bandymų metu Klaipėdos bei Gargždų daugiabučių gyventojams šią vasarą dar tenka ir teks vienur kitur susidurti su laikinais nepatogumais – uostamiesčio energetikai rekonstruoja bei keičia susidėvėjusias šilumos trasas. Tęsiami 8 projektų darbai ir iki būsimo šildymo sezono suplanuota perkloti virš 3,1 kilometrų vamzdynų.

Darbai – kritinėse vietose

Rekonstruojamų tinklų amžius prasideda nuo trisdešimties ir siekia net pusšimtį metų.

„Atkarpos, kuriose atliekamos rekonstrukcijos, parenkamos atsižvelgiant į objektyvius kriterijus: trasų amžių ir randamų defektų kiekį. Tinklus rekonstruojame ten, kur labiausiai reikia, kad galėtume užtikrinti patikimą šilumos tiekimą ir sumažinti šilumos nuostolius“, – pasakojo Darius Zakarauskas, AB „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

Šiemet didžiausios apimties darbai numatyti Naujakiemio g. 1, 7, 9 ir Statybininkų prospekto pradžioje, kur baigiama pakeisti 730 metrų senų vamzdynų. Dar virš pusės kilometro trasų bus atnaujinta Taikos pr. 109, 111, 113, Statybininkų pr. 26, 28, 30, 32.

Kita kvartalinių vamzdynų atkarpa keičiama ties Strėvos g. 6, 8, 10, Minijos g. 120, 122 pastatais – čia irgi teks perkloti virš 500 metrų šilumos trasų. Analogiški darbai vyks Rambyno gatvėje, Turgaus a. 2, Žardininkų g. 25/27, 29, Reikjaviko g. 1, 3, 5.

Nedidelė atkarpa – apie 80 metrų – bus keičiama ir Gargžduose, Dariaus ir Girėno g. 9, 7.

Pasak Šilumos tiekimo tarnybos vadovo, vykdomų vamzdynų rekonstrukcijų metu stengiamasi, kad šilumos vartotojai patirtų kuo mažesnį diskomfortą ir karšto vandens ruošimas jiems būtų nutrauktas ne daugiau nei būtina. Vartotojai apie planinius atjungimus visada informuojami iš anksto, o artimiausi darbų grafikai skelbiami bendrovės svetainėje https://www.klenergija.lt/nebus-karsto-vandens/

Vamzdynų atnaujinimas – nesibaigiantis procesas

Vertinant Lietuvos situaciją, Klaipėdoje  šilumos tinklų būklė yra gera, neatnaujintų vamzdynų liko apie 30 proc., o esminis rodiklis – šilumos nuostoliai trasose vieni mažiausių šalyje, apie 13 proc. Vien šiemet visų AB „Klaipėdos energija“ vykdomų trasų atnaujinimo projektų planuojamas ekonominis efektas 1031,6 MWh – tiek tikimasi sumažinti šilumos nuostolius.

„Vamzdynus rekonstruojame kasmet, kaip numatyta bendrovės investiciniuose planuose. Kol ES fondai šiems projektams skirdavo finansinę paramą, per metus atnaujindavome ir virš 10 kilometrų. O šiemet planai kuklesni – visus rekonstrukcijos darbus vykdome tik iš bendrovės lėšų“, – sakė D. Zakarauskas.

Naujos kartos vamzdynai yra izoliuoti poliuretanu, iš išorės aplydyti drėgmei visiškai nepralaidžiu polietileno apvalkalu. Tačiau ir jie neamžini – tarnauja 30-40 metų. O vėliau, dėl nusidėvėjimo, juos teks keisti naujais.