„Klaipėdos energiją“ aplankė politikai

„Klaipėdos energiją“ aplankė politikai

Besibaigiant metams su bendrovės veikla ir planais panoro susipažinti Klaipėdos politikos senbuviai ir grupė į politikos areną žengiančių naujokų. Su AB „Klaipėdos energija“ vadovais kelias valandas trukusioje diskusijoje buvo aptartos šilumos kainos, nepriklausomų tiekėjų įtaka miesto šildyme, gamybos efektyvumas, centralizuoto šildymo perspektyvos ir kitos aktualios miesto energetikos bei bendrovės valdymo temos.

„Žarstytis pažadais, kad šilumos kaina Klaipėdoje artimiausiu metu mažės, tikrai negaliu. Patys matote, kas darosi pasaulyje su dujų, biokuro kainomis. Bet kad Lietuvoje išliksime 2-3 vietoje pagal kainos mažumą tarp didžiųjų miestų, tikrai realu“, – sakė Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Ieškant sprendimo atpiginti šilumą, politikus domino bendrovės investicijos į biokuro katilinių statybą, kokia dalis šilumos energijos pagaminama iš gamtinių dujų, kurios yra daug brangesnės ir vis brangsta. Paliesta ir UAB „Geoterma“ tema – šią kol kas neveikiančią šilumos jėgainę valstybė ketina išnuomoti.

Ypač politikus nustebino žinia, kad centralizuotos šilumos rinka Klaipėdoje sparčiai plečiasi – naujos šilumos trasos tiesiamos net į individualių namų kvartalus, o didieji miesto objektai – baseinas, prekybos ir biurų centrai – jungiasi būtent prie AB „Klaipėdos energija“ tinklų.

„Brangstant dujoms vis daugiau nekilnojamojo turto projektų vystytojų atsigręžia į centralizuotą šildymą. Klaipėdoje jau dabar apie 70 procentų šilumos pagaminama iš atsinaujinančių šaltinių. Tai yra kelis kartus pigesnis kuras nei gamtinės dujos. Ateityje uostamiestyje bus deginama dar daugiau biokuro, tad mūsų šilumos kaina išliks stabili ir ekonomiškai patraukli“, – įsitikinęs A. Katinas.

Pasak bendrovės vadovo, anksčiau autonominį dujinį šildymą naudoję klientai šiuo metu derasi su AB „Klaipėdos energija“, kad pereitų prie centralizuoto šildymo. Vienas iš jų – Klaipėdos universitetas, ketinantis į visą universiteto miestelį H.Manto gatvėje su administracijos pastatais, bendrabučiu, įvesti centralizuotą šildymą.