„Klaipėdos energija“: grąžiname gamtai tai, ką sudeginame šildydami miestą

„Klaipėdos energija“: grąžiname gamtai tai, ką sudeginame šildydami miestą

Miško sodinimas, kadaise buvęs tik miškininkų darbu, dabar yra tapęs gražia ir prasminga švente, kurioje kasmet dalyvauja gamtą mylintys ir tausojantys žmonės. Tarptautinei motinos Žemės dienai pažymėti, pirmą kartą prie iniciatyvos prisijungė AB „Klaipėdos energija“ darbuotojai kartu su šeimos nariais. Visa komanda savo rankomis prisidėjo prie svarbaus tikslo – miško atkūrimo ir įveisimo.

Susitelkė prasmingam darbui

Praėjusį šeštadienį „Klaipėdos energija“ į talką rinkosi VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio Šernų girininkijos Miško kvartale.

Kolektyvas, prižiūrimas ir padedamas miškininkų, sodino mišrų medyną, kuriame augs pagrindinės medžių rūšys: pušys, eglės ir beržai. Per 3 valandas susiskirsčiusios poromis komandos sodindamos mišriu būdu atkūrė 2,9 hektaro miško plotą. Iš viso buvo pasodinta 10 350 pušelių ir 1 800 eglučių. Pasak miškininkų, „Klaipėdos energijos“ atkurtas miškas brandą pasieks po 101 metų.

„Bendrovės veikla ir dalyvavimas šioje socialinėje akcijoje yra glaudžiai susiję, nes viena iš mūsų krypčių – mažinti bendrovės veiklos neigiamą poveikį aplinkai. Miškasodžio iniciatyva siekėme grąžinti gamtai tai, ką sudeginame šildydami gyventojų namus. Taip pat siekiame didinti darbuotojų įsitraukimą, ieškodami ir siūlydami jiems naujų, neišbandytų veiklų. Šis renginys suteikė mums progą turiningai praleisti dieną gamtoje, pabūti bendrystėje su kolektyvu“, – apie miškasodžio prasmę pasakojo „Klaipėdos energijos“ generalinis direktorius Rolandas Baltuonis.

Surengė edukaciją apie miškininkystę

Pasodinus mišką, komanda įsikūrė poilsiavietėje, kurioje prie kavos ir arbatos puodelio miškininkai pasakojo apie miško atkūrimą, sodmenų išauginimą, miškininkystės istorijas. Surengtoje edukacijoje norintieji galėjo pasitikrinti žinias, atspėjant medžių rūšis arba žvėrių pėdsakus.

Po renginio „Klaipėdos energijos” darbuotojai dalijosi įspūdžiais: „Patiko daryti gerą darbą, tai yra sodinti medelius. Jaučiau pasitenkinimą, kad šeštadienį leidžiu prasmingai”. „Labai patiko pats sodinukų sodinimo procesas ir mintis, kad mano pasodinti medeliai žaliuos dar daug metų”, – antrino kitas kolega.

„Džiaugiamės, kad šiais metais „Klaipėdos energijos“ kolektyvas pasiryžo sudalyvauti miškasodyje, ne tik pabūti gamtoje, bet ir padirbėti sodinant medelius. Lietuvos miškai yra unikalus turtas, kurį tvariai naudodami galime sėkmingai atkurti. Labai gerai vertiname tai, kad kolektyvas su šeimos narias dalyvavo medelių sodinime. Tai – pagarbos gamtai ir sau ir visuomenei ženklas“, – dalijosi mintimis Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio vadovas Tomas Zaleckis.