Klaipėdos politikai domisi Danės gatvės katilinės iškeldinimu

Klaipėdos politikai domisi Danės gatvės katilinės iškeldinimu

Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai lankėsi AB „Klaipėdos energija“ padalinyje Danės gatvėje. Politikai norėjo savo akimis pamatyti kaip vyksta teritorijos konversija ir su bendrovės vadovais aptarti, kuriuos darbus tikslingiausia vykdyti, kad klaipėdiečiams nedidėtų šilumos kaina.

Kaip jau ne kartą minėta, miesto detaliajame plane numatyta, jog Danės upės dešiniame krante, kur dabar veikia AB „Klaipėdos energija“ katilinė, pramoninę teritoriją iki 2030 metų numatyta paversti miesto gyvenamąja ir rekreacine zona. Kaip ir kitame upės krante čia turėtų driektis pėsčiųjų ir dviračių takai, dalis teritorijos atiduota naujai statybai, o istorinę vertę turintys gamybiniai pastatai pritaikyti visuomenės poreikiams.

Tačiau norint uždaryti šią katilinę šiaurinėje miesto dalyje būtina pastatyti naują rezervinę katilinę, o šilumos trasų ir perdavimo įrenginių iškeldinimas į kitą vietą pareikalautų didžiulių investicijų.

„Nuosekliai vykdome teritorijos konversiją. Jau turime ekspertų skaičius, kurie rodo, kad naujos katilinės pastatymas ir gamybos iškėlimas į kitą vietą pareikalautų apie 5 milijonų eurų. Jeigu bendrovei tektų visus teritorijos konversijos darbus apmokėti iš savo lėšų, tai neišvengiamai turėtų įtakos šilumos tarifo didėjimui“, – sakė Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Vadovas priminė, jog dalis pastatų  bendrovės teritorijoje, kuriuose stovi šilumos ir elektros gamybos įrenginiai, yra kultūros paveldo objektai, ir jų pardavimas bei pritaikymas kitai paskirčiai būtų komplikuotas. Taip pat žemė po statiniais nėra AB „Klaipėdos energija“ nuosavybė, ji nuomojama iš valstybės, o tai irgi mažina atlaisvinamų teritorijų patrauklumą investuotojams.

Klaipėdos vicemeras Arūnas Barbšys patikino, kad jokie sprendimai dėl šios teritorijos konversijos atšaukimo ar korekcijos nėra ruošiami, bet kas buvo aktualu prieš 6 metus, kai buvo galvojama apie naujos rezervinės katilinės šiaurinėje miesto dalyje statybą, dabartinė situacija reikalauja pakartotinės analizės.

„Šiaurinėje miesto dalyje numatoma gyvenamųjų kvartalų plėtra, todėl lyg ir prasminga būtų ten statyti naują rezervinę katilinę. Kita vertus, gyventojų bendruomenės teisingai kelia klausimą, ar tikslinga miesto vidury statyti naują pramoninį objektą. Energetikų teigimu, technologiškai įmanoma patikimą šilumos gamybą užtikrinti ir senojoje Danės katilinėje. Mums reikia išklausyti visas nuomones ir priimti racionaliausią sprendimą, nes nuo to priklausys, ar didės šilumos kaina visiems klaipėdiečiams“, – vizito tikslą aiškino Arūnas Barbšys.

Pasak vicemero, konservatorių frakcijos atstovai savo nuomonę dėl Danės gatvės katilinės iškeldinimo išsakys koalicijos partneriams, ir tik tuomet, radus racionaliausius sprendimus, bus galvojama apie tolimesnius veiksmus.