Kovo sąskaitos už šildymą gyventojams – mažesnės nei vasario

Kovo sąskaitos už šildymą gyventojams – mažesnės nei vasario

AB „Klaipėdos energija“ paruošė sąskaitas už kovo mėnesio šildymą, kurių dalis jau pasiekė uostamiesčio ir rajono gyventojus. Šių metų pirmasis pavasario mėnuo buvo šiltesnis nei vasaris, todėl ir sąskaitos už šildymą mažėjo.

Šių metų kovo mėnesio šilumos kaina buvo 8 procentais mažesnė nei pernai kovo ir 7 procentais mažesnė nei šių metų vasario. Pirmąjį pavasario mėnesį gyventojams šilumos kilovatvalandė kainavo 7,10 ct be PVM, prieš metus kovą – 7,87 ct be PVM, o šių metų vasarį – 7,41 ct be PVM.

Orams šylant šildymo sąskaitos traukiasi

Viena pagrindinių priežasčių, lemiančių mažesnes sumas už šildymą – mažesnis šilumos kiekio suvartojimas. Kuo lauko oro temperatūra didesnė, tuo įprastai mažiau šilumos energijos sunaudojama būstams šildyti. Šiemet kovas buvo 1,8 laipsnio šiltesnis nei pernai kovą ir 1,6 laipsnio šiltesnis nei šį vasarį.

Už šių metų kovą naujos statybos arba visiškai renovuotame pastate esančio standartinio 2 kambarių buto, apie 50 kvadratinių metrų, gyventojai turėtų gauti vidutiniškai 27 eurų dydžio sąskaitą: 15 procentų mažiau nei pernai kovą ir 33 procentais mažiau nei šį vasarį. Tuo tarpu tokio paties ploto senos statybos, nerenovuoto būsto savininkai sulauks didesnės, vidutiniškai 51 euro dydžio, sąskaitos už šildymą, tai yra 18 procentų mažiau lyginant su pernai kovu ir 31 procentu mažiau nei šį vasarį. Įtaką sąskaitų už šildymą dydžiui taip pat daro gyventojų įpročiai bei elgesys, pastatų būklė.

Šildymo sezono pabaigą lemia lauko temperatūra

„Klaipėdos energija“ atkreipia vartotojų dėmesį, kad šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato miesto savivaldybė. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų. Tam reikia kreiptis į namo administratorių ir gauti daugumos savininkų sutikimą. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai baigia šildymo sezoną pagal savivaldybės sprendimu nustatytą grafiką. Įprastai uostamiestyje šildymo sezonas būdavo baigiamas balandžio pabaigoje. Dėl nepalankių orų pernai šildymo sezonas Klaipėdoje buvo tęsiamas iki gegužės 3 dienos, 2022 metais – iki gegužės 5 dienos.