Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai: šeimai palankiausia darbovietė – AB „Klaipėdos energija“

Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimai: šeimai palankiausia darbovietė – AB „Klaipėdos energija“

Praėjusią savaitę Valdovų rūmuose įteikti „Nacionaliniai atsakingo verslo apdovanojimai 2021“.  Lietuvoje veikiančių įmonių socialinės atsakomybės „Oskarais“ vadinamais apdovanojimais pagerbiamos bendrovės, kurios rūpinasi darbuotojų emocine gerove ir kuria jiems palankią aplinką, stiprina ryšius su bendruomenėmis, rūpinasi ir tausoja aplinką bei imasi įvairių inciatyvų, padedančių darbuotojams derinti darbo ir šeimos įsipareigojimus.

„Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų 2021“ konkursui 53 Lietuvos įmonės pateikė 79 paraiškas, iš kurių komisija rinko nominacijos laimėtojus mažų, vidutinių ir didelių įmonių kategorijose. Didžiausiųjų kategorijoje AB „Klaipėdos energija“ pripažinta „Šeimai palankiausia darboviete 2021“.

Pasak konkurso organizatorių, rengiamo Nacionalinių atsakingo verslo apdovanojimų tikslas atkreipti visuomenės dėmesį į socialiai atsakingo verslo svarbą ir naudą visuomenėje. Šiemet tradicines konkurso nominacijas „Metų darbovietė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“ ir „Metų bendruomeniškiausia įmonė“ papildė dar viena nominacija „Šeimai palankiausia darbovietė“. Ji įsteigta atsižvelgiant į šeimos ir darbo arba asmeninio gyvenimo ir darbo interesų derinimo svarbą. Ir būtent šioje nominacijoje pasižymėjo AB „Klaipėdos energija“.

„Regis, nieko išskirtinio ir ypatingo nedarėme, bet buvome įvertinti už tai, kad atsižvelgiame į savo darbuotojų poreikius: leidžiame dirbti lanksčiu darbo grafiku, daugiavaikes šeimas paskatiname materialiai, studijuojantiems darbuotojams skiriame finansinę paramą, puoselėjame ilgametes kolektyvo švenčių tradicijas, sudarome sąlygas sportuoti. Pasirodo, kai suskaičiuoji visas lengvatas ir skatinimo priemones mūsų bendrovės darbuotojams, tai yra išskirtinis reiškinys, vertinant šalies mastu“, –  sakė Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Nacionalinis atsakingo verslo apdovanojimas – tai nuo 2008 m. vykdoma valstybės institucijų iniciatyva Lietuvoje. Šis konkursas skatina gerąją įmonių konkurenciją ne siekiant pelno, o didinant savo socialinę atsakomybę. Nuo 2013 m. šiuos apdovanojimus organizuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei Aplinkos ministerija kartu su socialiniais partneriais.