Naujos šilumos trasos atpigins šildymą

Naujos šilumos trasos atpigins šildymą

Energetikai pluša ne tik žiemą. Šia vasarą Klaipėdoje užbaigta dvejus metus trukusi šilumos tinklų statyba – naujos trasos nutiestos nuo Šiaurės prospekto per Danės upę iki Klaipėdos valstybinės kolegijos. Šioje miesto dalyje atsiradusiems ir dar statomiems komerciniams objektams,  „Saulės butų” kvartalui ir kitiems daugiabučiams pajungtas šildymas iš bendro miesto tinklo.  Tai gera žinia visiems AB „Klaipėdos energija“ klientams: įdiegtos naujovės taupys kuro sąnaudas, mažins nuostolius trasose ir tuo pačiu vartotojų išlaidas už šildymą.

Uždaryta dujinė Paupių katilinė

Iki šiol šiluma Paupių kvartalui ir Ragainės gatvės naujakuriams, kur pastatyti „Saulės butų“ daugiabučiai, buvo tiekiama iš Paupių katilinės. Čia veikė gamtinėmis dujomis kūrenami 13-16 metų senumo katilai.

Tačiau šiame Klaipėdos priemiestyje sparčiai kylant naujiems namams dujinių katilų galios nebeužteko. Todėl katilinę nuspręsta užkonservuoti, o naujomis trasomis šilumą nukreipti iš kitų AB „Klaipėdos energija“ ir nepriklausomų gamintojų katilinių.

„Naudoti dujinius katilus nėra prasmės jau vien dėl to, kad gamtinės dujos yra trigubai brangesnės už biokurą. Klaipėdoje kasmet vis daugiau šilumos pagaminama iš vietinių atsinaujinančių išteklių – biokuro, komunalinių atliekų, ir tai yra daug pigesnis bei ekologiškesnis šilumos gamybos ciklas“, – pasakojo Arūnas Smaguris, AB „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.

Naujoji daugiau 1,5 kilometro ilgio trasa bendrovei kainavo 1,27 mln. eurų ir ateityje galės aprūpinti anapus Danės upės suplanuotus gyvenamuosius kvartalus.

Centralizuotas šildymas – ant bangos

Rytinėje miesto dalyje pastaraisiais metais ypač išaugo centralizuotos šilumos poreikis. Liepų gatvės bei Šiaurės prospekto sankirtoje kyla naujas „Regitros“ padalinys, šalia jo šiemet duris žada atverti vienas didžiausių Klaipėdoje prekybos centrų, kiek toliau veikia verslo centras „Light House“. Visi jie šilumos tiekėju pasirinko AB „Klaipėdos energiją“.

Vien Ragainės gatvėje iki kitų metų bus pastatyta 14 daugiabučių, kurių gyvenamasis plotas sudarys apie 19 tūkst. kvadratinių metrų. Be to Klaipėdos miesto bendrajame plane numatyta, kad ateityje bus statomas dar vienas gyvenamųjų namų kvartalas Liepų gatvėje, įsiterpsiantis tarp Danės upės ir „Saulės butų“.

„Kad Klaipėdos nekilnojamo turto vystytojai renkasi centralizuotą šildymą – nieko keisto. Nuo šių metų centralizuotas šildymas Klaipėdoje pripažintas energetiškai efektyviu, atitinkančiu A++ klasę, prilygintu iš atsinaujinančių išteklių pagaminamai šilumos energijai. Be to iš visų šildymo būdų tai saugiausia ir patikimiausia technologija, o investicijų ir šilumos kainos santykis – pats geriausias“, – reziumavo Arūnas Smaguris, AB „Klaipėdos energija“ Šilumos tiekimo tarnybos vadovas.