Patikimiausias šildymo sąskaitų mažinimo būdas – namo renovacija

Patikimiausias šildymo sąskaitų mažinimo būdas – namo renovacija

Dėl šimtais procentų per metus pabrangusių dujų, biokuro, elektros ir kitų energijos išteklių, Lietuvoje šis šildymo sezonas tapo istoriniu – šildymo kainos išaugo rekordiškai. Visgi, mažiausiai nukentėjo renovuotų daugiabučių namų gyventojai. Jie džiaugiasi ne tik mažesnėmis išlaidomis šildymui, kokybiškesnėmis gyvenimo sąlygomis, bet ir gražesniu pastato vaizdu bei padidėjusia turto verte.

Renovuotų namų šildymo sąskaitos mažėja 25-60 proc.

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (http://www.betalt.lt/) duomenimis, Klaipėdos mieste yra renovuoti 258 daugiabučiai namai, bet tai tik maža dalis iš tų 1848, kurie galėtų būti atnaujinti. Nors Klaipėdos renovacijos tempai vieni sparčiausių šalyje – šiuo metu uostamiestyje renovuojamas 121 daugiabutis namas, dar daugelis klaipėdiečių dvejoja, ar verta tai daryti.

Specialistai išskiria šiuos pagrindinius daugiabučių renovacijos privalumus:

  • Sutaupysite – už šildymą mokėsite 25 – 60 proc. mažiau, nei prieš daugiabučio renovaciją.
  • Padidės būsto kaina – atnaujintas būstas tampa daug patrauklesnis pirkėjams, tai patikima investicija į būsto vertės pakėlimą.
  • Apsaugosite pastato konstrukcijas ir atnaujinsite inžinerines sistemas – prailginsite pastato ilgaamžiškumą ir išvengsite netikėtų išlaidų dėl galimų avarijų ar neplanuotų remonto darbų.
  • Pagerės gyvenimo kokybė, kuri tiesiogiai priklauso nuo namų ir aplinkos, kurioje gyvename.
  • Prisidėsite prie klimato kaitos mažinimo. Atnaujinto daugiabučio 60 kv. metrų butas per šildymo sezoną sumažina anglies dioksido dujų išmetimus daugiau nei tona.

Renovuoti namai taupumu lenkia naujus

AB „Klaipėdos energija“ kas mėnesį suveda miesto statistiką, kuri akivaizdžiai byloja, jog per keturis šalčiausius šio šildymo sezono mėnesius renovuotų namų gyventojai  sumokėjo virš 80 proc. mažiau, nei gyvenantys nerenovuotuose namuose.

Skaičiuojama, kad 60 m2  nerenovuotas butas 2021 m. lapkričio – vasario mėn. už šilumą sumokėjo 248,15 eur (be PVM), kai tuo pačiu laikotarpiu renovuotas butas sumokėjo – 137,54 eur (be PVM). Dar vienas nenuginčijamas šilumos išlaidų statistikos faktas, kad neretai renovuotuose daugiabučiuose šilumos suvartojama net mažiau, nei naujos statybos namuose.

„Man regis, kad specialistai jau kone 30 metų kartoja, o ir gyventojai puikiai žino, jog pilna ar dalinė namo renovacija yra geriausias būdas sutaupyti išlaidas šildymui. Ir tuo pačiu pasiekiama, kad gyvenama komfortiškoje aplinkoje, butai neperkaitinami, galima patiems reguliuoti šildymą kambariuose pagal poreikį“, – sakė Virginijus Zutkis, AB „Klaipėdos energija“ Klientų aptarnavimo padalinio vadovas.

Šiuo metu būsto savininkai gali pasirinkti, ar įgyvendinti namo atnaujinimo projektą pagal Vyriausybės patvirtintą programą, ar pagal ją atitinkančias savivaldybių programas. Šilumos taupymu turėtų būti suinteresuoti pastatų gyventojai ir juos atstovaujantys administratoriai, bendrijų pirmininkai. Dalyvauti namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje gali namai, kurie atitinka daugiabučio statusą – turi ne mažiau 3 butų ir yra pastatyti iki 1993 m.

Pasitikrinti, kiek konkretus Klaipėdos ar Gargždų daugiabutis namas suvartoja šilumos ir palyginti su kitais, galima AB „Klaipėdos energija“ internetiniame puslapyje https://www.klenergija.lt/gyventojams/silumos-kokybe-jusu-name/