Per metus Klaipėdoje šiluma atpigo 18,6 proc.

Per metus Klaipėdoje šiluma atpigo 18,6 proc.

Lyginant 2015 ir 2016 metų sausio mėnesio šilumos kainas Klaipėdoje šiluma atpigo 18,6 proc. Nuo sausio uostamiesčio gyventojai už centralizuotai tiekiamą šilumą mokės šiek tiek brangiau, nei 2015-ųjų gruodį. Didžiausią įtaką tam turėjo išaugusi kuro kaina. Tačiau specialistai prognozuoja, kad šis šildymo sezonas bus pigesnis nei praėjęs.
Tendencijos – panašios
Nuo sausio 1-osios kilovatvalandė šilumos klaipėdiečiams atsieis 5,17 euro cento be pridėtinės vertės mokesčio. Pastarasis gyventojams yra lengvatinis ir siekia 9 proc.
Šilumos kaina nuo sausio išaugs 3,6 proc. Gruodį ji buvo 4,99 euro centro už kilovatvalandę.
Šiluma brango dėl kelių priežasčių. 9 proc. jos kainą padidino nepriklausomi šilumos tiekėjai. Brango ir kuras – 5 proc. biokuras ir 0,9 proc. gamtinės dujos.
Šilumos kaina uostamiestyje augs trečią mėnesį iš eilės. Gruodį ji buvo 12,1 proc. didesnė nei lapkritį. Pastarąjį mėnesį – 21,25 proc. didesnė nei spalį.
Šią tendenciją lėmė tos pačios priežastys – pabrangęs kuras ir iš nepriklausomų šilumos tiekėjų perkama šiluma.

Klaipėdoje pigo dvigubai
Įmonės „Klaipėdos energija” finansų direktorius Kęstutis Jonkus aiškino, kad panaši situacija išlieka jau ne vienus metus.
Šildymo sezonu kuras brangsta, o nepriklausomi šilumos gamintojai taip pat didina šilumos kainą.
Tačiau energetikų prognozės nesikeičia – šis šildymo sezonas Klaipėdoje bus pigesnis už praėjusį apie 17 proc.
Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, per metus centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje sumažėjo 9,31 proc., o Klaipėdoje ji atpigo dvigubai daugiau nei šalies vidurkis – 18,6 proc.
Šiemet šilumos kaina uostamiestyje net šešis mėnesius – gegužę, birželį, liepą, rugpjūtį, rugsėjį, spalį – buvo mažiausia visoje Lietuvoje. To nėra buvę Klaipėdos istorijoje.

Problema – nesandarūs namai
Klaipėdiečiai jau sulaukia ir sąskaitų už šildymą lapkritį. Jos yra įvairios. Pigiausiai už šilumą lapkritį tradiciškai mokėjo naujos statybos ar renovuotų namų gyventojai.
Mažiausiai vieno kvadratinio metro būsto ploto apšildymas atsiėjo 0,12 euro, įskaitant pridėtinės vertės mokestį. Tokio namo gyventojai už standartinio – 60 kv. metrų būsto ploto apšildymą sumokės 7,12 euro.
Brangiausiai už šildymą mokės nerenovuotų, nesandarių namų gyventojai. Vieno kvadratinio metro būsto ploto apšildymas atsieis 1,32 euro. 60 kv. metrų ploto būsto apšildymas jiems kainuos 79,35 euro.
Specialistai prabrėžė, kad kiekvienas namas moka už savo suvartotą šilumą. Sąskaitos dydis priklauso nuo pastato sandarumo.
Senų, nesandarių namų gyventojams už šildymą tenka mokėti daugiau nei 10 kartų didesnes sumas nei naujų ar renovuotų namų gyventojams.

 

Paruošta pagal www.kl.lt ir AB „Klaipėdos energija” Klientų aptarnavimo centro informaciją.