Per metus šiluma Klaipėdoje pabrango 3,3 procento

Per metus šiluma Klaipėdoje pabrango 3,3 procento

Klaipėdiečiai už centralizuotai tiekiamą šilumą šį lapkritį mokės 3,3 procento daugiau nei prieš metus. Tai patvirtino Klaipėdai ir Gargždams šilumą tiekiančios bendrovės „Klaipėdos energija“ valdyba. Lapkritį šilumos kaina uostamiestyje bus 5,33 cento už kilovatvalandę (ct/kWh), neskaičiuojant PVM. Pernai ši kaina buvo 0,17 cento mažesnė (5,16 ct/kWh).

Pagal Lietuvoje galiojančius teisės aktus centralizuotos šilumos tiekėjai privalo supirkti šilumą iš nepriklausomų gamintojų už mažiausią pasiūlytą kainą.

„Jau keletą metų stebime tą patį ciklą: prasidėjus šildymo sezonui nepriklausomi šilumos gamintojai ženkliai padidina miestui parduodamos šilumos kainą. Pavyzdžiui, lyginant šiemetinį spalį ir lapkritį, nepriklausomų gamintojų šiluma pabrango 84,6 procento“, – aiškino Kęstutis Jonkus, AB „Klaipėdos energija“ Finansų direktorius.

Pernai, prasidėjus 2017-2018 metų šildymo sezonui, dėl superkamos šilumos brangimo Klaipėdoje šilumos kaina didėjo apie 30 procentų. Šiemet spalio ir lapkričio kainų skirtumas siekia 20,6 procento.

Taip pat pastarąjį pusmetį Lietuvoje ženkliai pabrango biokuras. Šią kuro rūšį šilumos gamybai naudoja apie du trečdaliai šalies energetikos įmonių, tarp jų ir AB „Klaipėdos energija“.

„Biokurą perkame atviro aukciono būdu iš pigiausiai pasiūliusių tiekėjų, tačiau ir jo kaina šį mėnesį didesnė 25,7 procento. Tai irgi viena iš priežasčių, kodėl šilumos kainos didėja tiek Klaipėdoje, tiek visoje šalyje“, – sakė K. Jonkus.

Biokuras išlieka du su puse karto pigesnis už gamtines dujas. Siekdama palankesnių kainų klientams AB „Klaipėdos energija“ stato dar 3 biokuro katilus, kuriuos pradės naudoti šiais ir kitais metais.

„Negalim įtakoti pasaulinių naftos, dujų kainų. Esam priklausomi ir nuo biokuro tiekėjų. Jei kuro kainos didės – neišvengiamai didės ir šilumos kaina vartotojams. Tačiau iš savo pusės darom ką galim ir šiam šildymo sezonui prognozės išlieka tos pačios: Klaipėda išliks tarp mažiausios šilumos kainos lyderių“, – sakė Antanas Katinas, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Vertinant šilumos kainos pigumą, spalio mėnesį Klaipėda buvo ketvirta iš 50 Lietuvos šilumos tiekėjų.