Saulės energija mažins šilumos kainą

Saulės energija mažins šilumos kainą

Artėjant profesinei šventei – Lietuvos energetikų dienai – AB „Klaipėdos energija“ atvertė dar vieną naują istorijos puslapį: ant savo pastatų Šilutės plente įrengė saulės baterijas ir dalį šilumos gamybos procesams būtinos elektros energijos pasigamins pati.

„2020 metų pradžioje elektros energija Lietuvoje pabrango apie 15 procentų. Tai neišvengimai turi įtakos mūsų gaminamos šilumos kainai, nes technologiniams procesams kasmet sunaudojame virš 8 milijonų kilovatvalandžių elektros energijos. Vienas iš būdų mažinti išlaidas elektrai – patiems ją gamintis. Tam esame numatę bent keletą skirtingų technologijų projektų, o saulės elektrinių statyba yra vienas iš jų“, – pasakojo Antanas Katinas, AB Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Nuo gatvės žvelgiant į bendrovės administracinio ir gamybinio pastatų stogus sumontuotų 357 saulės baterijų net nesimato. Toks ir buvo sumanymas, kad blizgūs moduliai nekeltų vizualinės taršos, netrukdytų netoliese esančių daugiabučių namų gyventojams, neblaškytų Šilutės plentu važiuojančių vairuotojų.

100 kilovatų (kW) galios saulės elektrinės projektavimo ir įrengimo darbus atliko UAB „Eternia Solar“. Skaičiuojama, kad Šilutės plente esanti jėgainė tarnaus 25 metus, per metus pagamins apie 90 megavatvalandžių (MWh) elektros energijos ir pagal šiandienes kainas bendrovei sutaupys apie 287 tūkstančius eurų.

„Energijos gamyba iš atsinaujinančių išteklių yra mūsų bendrovės strateginė kryptis. To siekiame investuodami į švaresnę šilumos gamybą, pereidami nuo iškastinio kuro prie biokuro. Pernai mūsų parduodama centralizuotai tiekiama šiluma atitiko A++ energinio naudingumo pastatams keliamus reikalavimus. O kalbant apie vien šios saulės elektrinės ekologinę naudą, ji, skirtingai nuo įprastinių gamybos būdų, kasmet sumažins anglies dvideginio (CO2) išmetimus į į planetos atmosferą daugiau nei 50 tonų“, – argumentavo A. Katinas.

Šiemet AB „Klaipėdos energija“ dar planuoja statyti analogiško galingumo jėgaines kituose padaliniuose – Lypkių rajoninėje katilinėje ir Danės gatvės elektrinėje.

www.ve.lt