Sausio – balandžio mėn. 0% PVM tarifas gyventojams

Sausio – balandžio mėn. 0% PVM tarifas gyventojams

2022 m. kovo mėn. pabaigoje Seimas pritarė 0 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifui centralizuotam šildymui. Paaiškiname, kaip gyventojams bus iš dalies kompensuojamos jau apmokėtos sąskaitos.

Gyventojų sąskaitose už centralizuotai tiekiamą kovo mėnesio šilumos energiją (sąskaita bus balandžio 10 – 11 d.) bus pažymėta PVM kompensuojama suma už sausio – kovo mėnesius. Atitinkamai sąskaitoje už balandžio mėnesį bus kompensuota už einamojo mėnesio 9% PVM tarifą. Taip iš viso per kovo ir balandžio mėnesių sąskaitas bus kompensuotas 9% PVM tarifas už 4 pirmus metų mėnesius.

Papildomai kreiptis ir teikti prašymų dėl PVM grąžinimo gyventojams nereikia, visi grąžinimai yra atliekami automatizuotai visiems miesto gyventojams vienu metu. PVM kompensacija nėra taikoma paslaugoms, kurioms minėtu laikotarpiu buvo taikomas 21% PVM tarifas.

Jeigu šių metų sausio – vasario mėn. pardavėte savo gyvenamąjį butą/patalpą ir sąskaitų už šilumos energiją nebegaunate, dėl PVM kompensacijos grąžinimo reikia kreiptis įprasta tvarka – užpildant prašymą, jame nurodant į kokią sąskaitą prašote grąžinti permoką bei pridedant mokėjimo kopijos dokumentą arba nurodyti už kokią kitą butą/patalpą užskaityti PVM tarifo kompensaciją. Pasirašytą dokumentą išsiųsti el. paštu [email protected] arba paštu adresu Danės g. 8, Klaipėda. Formos pavyzdį galite atsisiųsti paspaudę čia.

Daugiau informacijos telefonu (8 46) 39 22 22 arba el. paštu [email protected]