Savivaldybės apie šilumos pirkimą

Savivaldybės apie šilumos pirkimą

Savivaldybių asociacijos principinė pozicija – nepritarti dabar rengiamam nepriklausomų šilumos gamintojų aprašo projektui. Šią žinią „Vakarų ekspreso” dienraščiui išsakė  Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, dalyvavęs Vilniuje vykusioje Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos, turinčios per 20 narių, posėdyje.
Savivaldybių asociacija pateikė nemažai savo pastabų ir siūlymų rengiamam nepriklausomų šilumos gamintojų aprašo projektui. Jie bus nusiųsti Vyriausybei, Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, Aplinkos ministerijai. V. Grubliausko teigimu, Klaipėdos miesto savivaldybės anksčiau išsakyta pozicija tokia pat kaip ir Savivaldybių asociacijos.
Anot Klaipėdos mero, viena iš rizikų – dabar svarstomas aprašas gali sukelti finansinių sunkumų Lietuvos centralizuoto šilumos tiekimo sektoriuje, be abejo, tas gresia ir Klaipėdai. Kitas dalykas, ateityje gali nelikti būtinų investicijų į šilumą gaminančių įrenginių atnaujinimą. Abejojama, ar būtų sukurta lygiavertė konkurencija su centralizuotu šildymu.
„Minėtas aprašas remiasi ekonominiais kriterijais, bet ne mažiau svarbu yra techniniai aspektai. Juo labiau kad Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos modelis niekur nematomas – nei Europoje, nei pasaulio mastu. Dėl tokių eksperimentinio pobūdžio siūlymų savivaldybių valdomos šilumos įmonės gali patirti didelių finansinių nuostolių„, – sakė V. Grubliauskas.

Paruošta pagal www.ve.lt