Šildymo sezoną galite pradėti patys

Šildymo sezoną galite pradėti patys

Atėjus vėsesniems orams visuomenė skyla į dvi grupes: vieni reikalauja nedelsiant pradėti šildymo sezoną, o kiti, baimindamiesi šildymo sąskaitų, kategoriškai pasisako prieš šilumos įjungimą.

Šildymo sezono pradžią, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, nustato savivaldybės institucija, savo pavaldume esančioms įstaigoms. Tačiau tam, kad savo būstuose gyventumėte šiltai ir komfortiškai, nebereikia nei miesto valdžios, nei energetikų leidimo. Jei namo gyventojų dauguma nori pradėti šildytis, jie turi kreiptis į namo administratorių ar bendrijos pirmininką ir nelaukdami oficialaus šildymo sezono paskelbimo, gali mėgautis šiluma.

Pageidaujant daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkams, šildymas atskiruose daugiabučiuose namuose gali būti pradedamas anksčiau nei nustatyta savivaldybės institucijos. Tam reikalinga gauti daugumos namo gyventojų (50 proc. + 1 savininko) sutikimą.

Norint šildymo sezoną pradėti anksčiau, svarbu, kad daugiabutis jau būtų paruoštas šaltajam sezonui ir būtų pateiktas šilumos punkto parengties šildymo sezonui aktas. Po priimto sprendimo pradėti šildymo sezoną anksčiau, šilumos tiekėjas informuojamas raštu; daugiabučiame name šildymą įjungia namo šildymo ir kašto vandens sistemos prižiūrėtojas. Nepasinaudojus šia galimybe visi vartotojai pradeda šildymo sezoną pagal savivaldybės nustatytą grafiką.

Sužinoti, kas administruoja bei prižiūri šilumos sistemas Jūsų name, galite čia https://www.klenergija.lt/gyventojams/silumos-kokybe-jusu-name/