Šiltą žiemą pigesnė ir šiluma

Šiltą žiemą pigesnė ir šiluma

Sausis pratęsė neįprastą žiemos tendenciją Klaipėdos energetikos sektoriuje – už šilumą pirmąjį 2020 m. mėnesį bus mokama mažiau nei prieš tai buvusį. Tokia pat situacija buvo fiksuota ir gruodį.
Uostamiesčiui ir Gargždams centralizuotą šilumą tiekiančios AB „Klaipėdos energija” vadybos sprendimu sausiui nustatytas 4,67 ct/kWh tarifas. Jis yra 1 proc. mažesnis nei tas, pagal kurį bus išrašytos sąskaitos už gruodį suvartotą šilumą. Tu metu šio sausio tarifas lyginant su 2019 m. pirmu mėnesiu yra 13,8 proc. mažesnis.

Sausį beveik visi nepriklausomos šilumos gamintojai gerokai – nuo 18 iki 34 proc. – sumažino savo šilumos kainos. Išimtis yra tik UAB „Miesto energija”, šilumą atpiginusi tik 0,01 ct/kWh. Labiausiai savo tarifą – 34 proc. – žemyn numušė pigiausią šilumą (2,57 ct/kWh) sausį siūlanti AB „Klaipėdos mediena”. Šilumą iš atliekų gaminanti „Fortum Klaipėda” nusprendė tenkinti 26,6 proc. mažesniu tarifu nei pernai tuo pačiu metu (atitinkamai 2,62 ir 3,2 ct/kWh).

Pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose gamina šiluma irgi yra pigesnė nei pernai – atitinkamai 2,92 ir 3,2 ct/kWh.

Energetikai pabrėžia, kad galutinė už šildymą mokama suma labai priklauso nuo namo energetinės būklės. Pavyzdžiui, lapkričio mėnesį Klaipėdos renovuotų namų gyventojai už kvadratinio metro apšildymą vidutiniškai mokėjo 33 centus, naujos statybos – 35, o nerenovuotų pastatų savininkams šildymas atsiėjo 66 centus už tą patį kvadratinį metrą.

Publikuota www.atviraklaipeda.lt