Šilumos gamyba atpigo, bet dėl PVM – pabrangs

Šilumos gamyba atpigo, bet dėl PVM – pabrangs

AB „Klaipėdos energija“ pateikė šilumos kainos skaičiavimus 2017 m. birželio mėnesiui. Lyginant su 2016-ųjų birželiu Klaipėdoje ir Gargžduose šiluma bus pagaminama ir tiekiama už 3,3 procento mažesnę kainą. Tačiau dėl Lietuvoje nuo birželio 1 d. panaikintos PVM mokesčio lengvatos gyventojams šildymo ir karšto vandens ruošimo paslaugų išlaidos šiai klientų grupei, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, išaugs 7 procentais arba trečdaliu cento.

Šilumos kilovatvalandė su PVM nuo šiol ir gyventojams, ir verslo subjektams kainuos vienodai. AB „Klaipėdos energija“ klientams birželio mėnesio kaina su 21 proc. PVM bus 4,90 ct/kWh, kai 2016 m. birželį su lengvatiniu 9 proc. PVM šiluma gyventojams kainavo 4,57 ct/kWh.

Lyginant su gegužės mėnesiu šilumos kaina beveik nesikeitė – pokytis yra + 0,2 procento.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis Klaipėda ir toliau išlieka lydere tarp šalies šilumininkų išlaikydama vieną mažiausių šilumos kainų šalyje. Gegužės mėnesį pagal šį rodiklį tarp 50 Lietuvos šilumos tiekimo įmonių AB „Klaipėdos energija“ buvo trečia, nusileisdama tik Šiauliams ir Utenai.

Daugiau informacijos apie šilumos kainas www.klenergija.lt ir www.regula.lt

 

 

AB „Klaipėdos energija“ informacija