Trys Klaipėdoje atnaujinti daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose

Trys Klaipėdoje atnaujinti daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose

Net trys Klaipėdoje – Pilies g. 13, Taikos pr. 34, Kauno g. 13 – renovuoti daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose. Šiame konkurse besivaržantys projektai yra unikalūs, tad rinkimai yra puiki proga visuomenei susipažinti su geriausiais modernizuotų daugiabučių pavyzdžiais ir priminti apie renovacijos teikiamą naudą.

Visų trijų daugiabučių modernizavimo istorijos ir pritaikyti sprendimai skiriasi, tačiau šiuos daugiabučius vienija po renovacijos sumažėjusios sąskaitos. Pernai metais kilusi energetikos krizė parodė, kaip svarbu yra taupyti energijos išteklius, tad šalies gyventojai pajautė didesnį poreikį renovacijai.

Šį mėnesį „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose visuomenė galės atiduoti savo balsą labiausiai patikusiam daugiabučio modernizacijos projektui. Konkurse dalyvauja trys Klaipėdoje esantys daugiabučiai, tad kviečiame susipažinti su jų renovacijų istorijomis.

Atnaujinti daugiabutį paskatino rekonstruojama senamiesčio aplinka

Klaipėdoje Pilies g. 3 daugiabučio gyventojus atnaujinti penkių aukštų 1968 m. statytą namą paskatino ne tik augančios sąskaitos už šildymą, pastato remontą, bet ir rekonstruojamas senamiestis. Priešais šį daugiabutį yra tvarkoma piliavietė, tad daugiabučio gyventojai taip pat panoro atsinaujinti kartu su gražėjančia aplinka.

Atlikus projekte numatytus pastato renovacijos darbus, ne tik kardinaliai pasikeitė šio, 49 butus turinčio, namo išvaizda, bet ir aiškiai sumažėjo suvartojamos šilumos kiekis. Iki atnaujinimo suvartojamos šilumos kiekis siekė 204,90 MWh per metus, atnaujinus – 51,82 MWh per metus; energijos sutaupymas siekia 74,71 proc. Po namo modernizacijos pastato energinio naudingumo klasė iš E pakilo į B.

Daugiabučio modernizacija tapo pavyzdžiu kaimynams

Klaipėdoje Taikos pr. 34 renovuotas 1974 m. statybos penkių aukštų, 142 butų daugiabutis tapo pavyzdžiu bei kvėpimu atsinaujinti ir kitų namų gyventojams.

Po daugiabučio modernizacijos energijos sąnaudos sumažėjo pastebimai – 2019 m. sausį vidutiniškai sunaudota 18,55 KWh už kv. m. Vidutinė oro temperatūra buvo – 1,1. 2023 m. sausį, kai vidutinė oro temperatūra buvo laipsniu dviem aukštesnė, sunaudota 8,31 KW/h už kv. m. Taikos pr. 34 gyventojai jau pajuto renovacijos naudą ir džiaugiasi mažesnėmis sąskaitomis.

Imtis daugiabučio renovacijos įkvėpė kaimynai

Atnaujinus daugiabutį Klaipėdoje Kauno g. 13, pastato išvaizda pasikeitė, gyventojai skaičiuoja, kad mažiau sumoka už šildymą. Nors idėja modernizuoti šį daugiabutį buvo jau keletą metų, gyventojų palaikymo sulaukė tik tuomet, kai buvo atlikta šalia esančio daugiabučio renovacija.

Šis 5 aukštų gyvenamasis daugiabutis, statytas 1966 m. po namo renovacijos iš E energinio naudingumo klasės pasiekė B, o šiluminės energijos sąnaudų skirtumas dabar siekia net 66,48 proc.

„Metų renovacijos projekto“ rinkimai

Visi šie trys daugiabučiai dalyvauja „Metų renovacijos projekto“ rinkimuose, kuriuos inicijuoja Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Apie konkurse dalyvaujančius projektus nuo balandžio 7 d. galima sužinoti „Facebook“ paskyroje „APVA daugiabučių modernizavimas“ bei naujienų portale, kuriame šį mėnesį vyks ir atviras balsavimas.

Geriausius įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsus bus galima atiduoti balandžio 21–27 d., o laimėtojai bus paskelbti balandžio 28 d.

Šaltinis klaipeda.diena.lt