Vartotojams – galimybė atidėti atsiskaitymus už sunaudotą šilumos energiją2020-03-30
Artėjant kovo mėnesio pabaigai daugelis turėsime susimokėti už komunalines ir kitas būsto paslaugas. Prasidėjęs karantinas pakoregavo dalies tautiečių finansinę situaciją. Tačiau gyventojus aptarnaujančios įmonės prašo laikytis sutartyse nurodytų mokėjimo terminų, o atidėti mokesčius leidžia tik išskirtiniais atvejais.
Naujienų portalas tv3.lt pasidomėjo, ar galima atidėti būsto mokesčius ir kas laukia tų, kurie nesusimokės. Šilumos tiekėjai išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad jau sulaukia gyventojų pranešimų apie sunkumus atsiskaitant už karštą vandenį ir šilumą, suvartotą karantino laikotarpiu. Pranešama, kad laikini mokėjimų išskaidymai įmanomi, tačiau tik individualiais atvejais ir dokumentais pagrindžiant reikšmingą pajamų sumažėjimą.
„Šilumos tiekimo įmonės supranta gyventojų nerimą, kad koronaviruso pandemija ir šalyje įvestas karantinas gali laikinai atsiliepti šeimos pajamoms. Todėl įmonės yra pasirengusios ieškoti bendrų sprendimo būdų su gyventojais, kurie iki karantino tvarkingai mokėjo už paslaugas, bet karantino metu susidūrė su sudėtinga finansine būkle. Todėl karantino metu pajamų netekusius gyventojus kviečiame iš anksto su savo miestu šilumos tiekėju pasidalinti nuogąstavimais dėl ateities mokėjimų bei geranoriškai susitarti dėl individualaus mokėjimų grafiko“, – tvirtina Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos vadovas Valdas Lukoševičius.
Lengvatos automatiškai netaikomos
Pasak asociacijos vadovo, kiekvieną pajamų netekusį klientą įmonės vertina individualiai, todėl kviečia nesudaryti paraiškų eilių ir į šilumos tiekėjus kreiptis tik tuos asmenis, kuriems pagalba iš tiesų reikalinga. „Tai netekę darbo, išėję neapmokamų atostogų žmonės, taip pat tie, kuriems dėl karantino paskelbta prastova, negali užsiimti individualia veikla ir dėl to negauna pajamų. Gyventojams priminsiu, kad lengvatos nėra taikomos automatiškai, o jas pritaikyti reikalingi dokumentai apie darbo ar didžiosios dalies pajamų netekimą. Mokėjimų išskaidymai ar atidėjimai galimi tik mokėjimams už karantino laikotarpiu suvartotą šilumą ar karštą vandenį. Norėdami palengvinti naštą darbą praradusiems gyventojams, tikimės ir jų sąmoningumo. Valstybės nustatytos šilumos tiekimui vykdyti būtinos lėšos gaunamos tik iš vartotojų, o juk laikotarpiu, kai asmeninei higienai skiriamas keliskart didesnis dėmesys, nepertraukiamas aprūpinimas karštu vandeniu ir šiluma ypatingai svarbus uždavinys“, – prašo gyventojų supratingumo V. Lukoševičius. Anot jo, veikdami reguliuojamoje rinkoje šilumos tiekėjai neturi galimybės užsidirbti iš kitos veiklos nei karšto vandens ir šilumos tiekimas ir – skirtingai nei tradiciniame versle – sukaupti „finansinių lašinių“ sunkmečiui.