„Verslo žinios“: AB „Klaipėdos energija“ patenka į energetikos sektoriaus lyderių top 10

„Verslo žinios“: AB „Klaipėdos energija“ patenka į energetikos sektoriaus lyderių top 10

Įtakingiausias šalies verslo naujienų leidinys „Verslo žinios“ išrinko ir paskelbė stipriausių Lietuvos bendrovių dešimtukus – pagal metinius veiklos rezultatus pirmaujančias skirtingų 9 verslo sektorių bendroves. Tarp 10 stipriausių energetikos sektoriaus  bendrovių pateko ir AB „Klaipėdos energija“, gaminanti ir centralizuotai tiekianti šilumą Klaipėdos bei Gargždų miestams.

Sudarant reitingą tame pačiame sektoriuje veikiančios įmonės buvo lyginamos tarpusavyje. Vertinimas atliekamas pagal 6 rodiklius: ikimokestinį pelną, pardavimo pajamas, jų abiejų metinį pokytį, pelningumą ir vidutinį darbo užmokestį.

Reitinge dalyvauja ne visos Lietuvos įmonės, o tik tos, kurios atitinka kelias sąlygas: patenka į „Verslo žinių“ sudarytą 1000 bendrovių sąrašą pagal pardavimo pajamas, vertinamais metais uždirbtą pelną, turi daugiau nei 10 darbuotojų, ir jų atlyginimų vidurkis viršija sektoriaus vidurkį.

„Sektorių lyderiai 2018“ buvo reitinguojami remiantis 2017 m. duomenimis. Šiemet Energetikos sektoriaus nugalėtoju išrinktas UAB „Lietuvos dujų tiekimas“.

Energetikos sektoriaus lyderių dešimtukas (abėcėlinis sąrašas)

  1. Energijos skirstymo operatorius, AB
  2. Energijos tiekimas, UAB
  3. Inter Rao Lietuva, AB
  4. Kauno energija, AB
  5. Klaipėdos energija, AB
  6. Lietuvos dujų tiekimas, UAB
  7. Lietuvos energijos gamyba, AB
  8. Litgrid, AB
  9. Renerga, UAB
  10. Šiaulių energija, AB

Parengta pagal www.vz.lt