Žolynų kvartalo ir Tauralaukio gyventojams šildymas atpigs dvigubai

Žolynų kvartalo ir Tauralaukio gyventojams šildymas atpigs dvigubai

Praėjusią savaitę centralizuotai šilumą uostamiesčiui tiekianti bendrovė AB  „Klaipėdos energija“ pasirašė sutartį su UAB „Lamberta“ dėl Tauralaukio ir Žolynų kvartalų daugiabučių namų šildymo perėmimo. Nuo rugsėjo 1 dienos perimtiems 13 namų šilumą tieks AB „Klaipėdos energija“.

Praėjusių metų vasarą minėtų kvartalų gyventojai raštu kreipėsi į AB „Klaipėdos energija“ stebėtojų tarybą, prašydami, kad šildymo paslaugą jiems teiktų miesto savivaldybės kontroliuojama bendrovė. Mat tuometinis šilumos tiekėjas UAB „Lamberta“ dėl objektyvių priežasčių negalėjo patiekti tokios pigios šilumos, kokia naudojasi dauguma klaipėdiečių.

Klaipėdos mieste yra bent trys šilumos tiekėjai, tačiau patraukliausia gyventojams yra būtent „Klaipėdos energija“, kuri centralizuoto šildymo paslaugas teikia kone pigiausiai Lietuvoje.

„Džiaugiuosi, jog Žolynų ir Tauralaukio gyventojai naują šildymo sezoną pasitinka su perpus pigesne šiluma, maždaug apie 70 eurų kas mėnesį mažesnėmis sąskaitomis. Diskusiją su jais pradėjome dar vasario mėnesį. Tąkart kaip AB Klaipėdos energijos stebėtojų tarybos pirmininkas paprašiau bendrovės administracijos padėti klaipėdiečiams ir nuoširdžiai džiaugiuosi bei dėkoju visiems sudėtingo proceso dalyviams.“ – sakė Simonas Gentvilas, AB „Klaipėdos energija“ stebėtojų tarybos pirmininkas.

Šių metų rugpjūtį Žolynų kvartalo ir Tauralaukio daugiabučių gyventojai už šilumą mokėjo 8,33 cento už vieną šilumos kilovatvalandę (ct/kWh). Rugsėjo mėnesį, kai šilumą jiems tieks AB „Klaipėdos energija“, kilovatvalandė kainuos tik  4,09 cento.

„Centralizuotas šildymas išlieka pigiausia, patogiausia ir ekologiškiausia komforto priemone miestuose. Mes, energetikai,  galime konstatuoti, jog  Klaipėdoje centralizuoto šildymo klientų daugėja. Šį šildymo būdą renkasi ne tik daugiabučiai namai, bet ir naujai pastatyti prekybos centrai, viešbučiai, biurai“, – sakė Vytautas Valutis, AB „Klaipėdos energija“ generalinis direktorius.

Pasak generalinio direktoriaus, centralizuoto šildymo trasos tiesiamos į naujas planuojamus ar jau pastatytus Klaipėdos priemiesčius, tame tarpe ir Tauralaukį bei Žolynų kvartalą. Perimti šių vietovių namai bus apšildomi iš autonominės katilinės, tačiau šiluma šių namų  gyventojams kainuos tiek pat, kaip ir kitiems AB „Klaipėdos energija“ klientams.